Nasz wybór czepków pływackich

Wysokiej jakości czepki pływackie czepki pływackie do rekreacji, treningu i zawodów można znaleźć na Trek-Expert w najlepszych cenach. Zapoznaj się również z naszą ofertą strojów kąpielowych i okularów pływackich, aby osiągać najlepsze wyniki na basenach i wodach otwartych.

+ więcej filtrów

Ustaw kierunek malejący
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Jaki czepek pływacki wybrać w zależności od poziomu zaawansowania?

Wybierając materiał na czepek pływacki, przeanalizowaliśmy potrzeby każdego poziomu i elementy wymagane do ich treningu. Dla tych, którzy dopiero zaczynają pływać, zalecamy wybór czepków, które są łatwe do założenia i zapewniają maksymalny komfort przez cały czas. Zalecamy niezwykle elastyczne, oddychające elementy z siatki.

W przypadku doświadczonych pływaków ważne jest, aby wybrać czepek, który jest łatwy do założenia, oferując zarówno idealne dopasowanie do głowy, jak i łatwość port. Modele są zazwyczaj wykonane z silikonowanej siatki, zapewniającej doskonałą wodoodporność.

Wreszcie, dla doświadczonych i wyczynowych pływaków, ważne jest, aby wybrać modele, które oferują fantastyczne wsparcie, gwarantując maksymalny komfort port, wydajność i koncentrację. Te wykonane z formowanego materiału są idealne do tego ćwiczenia, dzięki ich doskonałej stabilności i właściwościom hydrodynamicznym.

Jak dopasować czepek pływacki?

Przede wszystkim warto zauważyć, że konieczne jest noszenie czepka pływackiego, aby zapobiec kontaktowi włosów z chlorowaną wodą, ale także aby utrzymać je we właściwym miejscu. Jest to również korzystne dla pływaków, ponieważ zapobiega uszkodzeniu filtrów wody przez wypadające włosy. Jednak w tym przypadku pytanie dotyczy raczej tego, jak prawidłowo ją nosić, aby pasowała na głowę. Dla osób z długimi włosami, mężczyzn lub kobiet, zalecamy związanie ich mocno z tyłu w kucyk, najlepiej skierowany w stronę czubka głowy.Włosy powinny być związane ku górze, aby dobrze przylegały do czapki i nie poluzowały się. Możesz również zmoczyć włosy przed założeniem czapki, nałożyć balsam ułatwiający rozczesywanie, aby ułatwić zakładanie, lub skorzystać zautres, np. zwilżając wewnętrzną stronę czapki. Podczas zakładania upewnij się, że czubek znajduje się na wysokości czoła, a następnie pociągnij go w dół i do tyłu, aby zakryć resztę głowy. Następnie należy ją dopasować tak, aby nic nie wystawało, co może powodować dyskomfort. W tym celu należy sprawdzić, czy czepek zakrywa skórę głowy, nie zachodząc na brwi i czy nie wystają z niego żadne kosmyki włosów.

Różne rodzaje czepków kąpielowych

Istnieją różne rodzaje czepków kąpielowych dostosowane do potrzeb, gustów i budżetu.

Silikonowe czepki kąpielowe

Bardzo popularne wśród entuzjastów sportu, te czepki są bardzo łatwe w zakładaniu i bardzo wytrzymałe. Bardziej odporne na chlor, modele te są dostępne w Trek-Expert w różnych wzorach i kolorach.

Czepki lateksowe

Niezbyt odporne na chlor, modele te są mniej łatwe w zakładaniu i utrzymaniu niż silikonowe. Mają jednak tę zaletę, że są niedrogie i idealnie nadają się do długoterminowych potrzeb court.

Czepki materiałowe

Bardzo łatwe w noszeniu, modele te przepuszczają wodę i dlatego są przeznaczone do prostych zajęć rekreacyjnych (aquagym, aquabike itp.). Ich zdolność do nie zaczepiania się o włosy sprawia, że są bardzo wygodne w noszeniu, nawet przez dłuższy czas na port.

Formowane czepki

Przeznaczone dla doświadczonych i wyczynowych pływaków, tego typu czepki mają kształt i teksturę zaprojektowaną w celu zapewnienia lepszej hydrodynamiki. Mniej wygodne niż autres, zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej wydajności.

Markowe czepki pływackie dla mężczyzn, kobiet i dzieci w najlepszych cenach

Na wszystkie sesje treningowe i zajęcia rekreacyjne oferujemy czepki pływackie TYR lub Head Swimming dla dorosłych i dzieci pas cher. Skorzystaj z 8% zniżki na lateksowe czepki pływackie Tremblay i 15% zniżki na silikonowe czepki pływackie Tremblay, dostępne w czterech różnych kolorach. Spodobają Ci się również modele materiałowe, dostępne w rozmiarach dla seniorów oraz junior. Modele formowaneautres, dedykowane zawodom, takie jak czepek pływacki adidas 3-Stripes i czepek pływacki adidas Adizero XX Competition są również dostępne w naszym sklepie internetowym.

Dlaczego warto nosić czepek pływacki?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, czepki pływackie są początkowo bardzo przydatne do premier zapobiegania przeszkadzaniu pływakom przez ich włosy, ale mogą być również używane do ochrony ich ciała.Czepki pływackie nie tylko zapobiegają przeszkadzaniu pływakom przez ich włosy, ale także zapobiegają awariom sprzętu basenowego w cas où duże ilości włosów wchodzą w kontakt z filtrem lub innym urządzeniem. Jednak port to nie tylko kwestia higieny. Zalecane są również czepki, które chronią włosy przed środkami dezynfekującymi stosowanymi w basenach. Co więcej, kilka modeli, szczególnie tych zaprojektowanych do zawodów, zapewnia lepszą hydrodynamikę dla wygodnego, wyczynowego pływania.