Nasz wybór butów do narciarstwa alpejskiego

Lubisz jeździć na nartach? Skorzystaj z bogatej kolekcji niedrogich butów do narciarstwa alpejskiego Trek Expert dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Niezależnie od stylu, poziomu lub terenu, mamy model odpowiedni dla Ciebie.

+ więcej filtrów

Ustaw kierunek malejący
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Szeroki wybór butów do narciarstwa alpejskiego w najlepszych cenach

Para butów narciarskich alpejskich jest kluczem do udanego dnia na nartach. Są one z pewnością tym elementem wyposażenia, któremu należy poświęcić najwięcej uwagi przy zakupie. Gwarantują komfort, izolują stopy od zimna lub śniegu podczas całej wycieczki. Odgrywają również techniczną rolę w przekazywaniu wsparcia od stóp do narty. Krótko mówiąc, tylko z dobrymi butami będziesz w stanie robić postępy w narciarstwie zjazdowym. Trek Expert, Twój partner sprzętowy outdoor, met oferuje szeroki wybór butów narciarskich mężczyzn, kobiet i dzieci w najlepszym stosunku jakości do ceny. Niezależnie od poziomu zaawansowania: początkujący, średniozaawansowany lub ekspert, z pewnością znajdziesz buty, które będą Ci odpowiadać, aby booster Twoja wydajność.

Langemarka najwyższej jakości butów do narciarstwa alpejskiego

Pionier w projektowaniu butów narciarskich, w 1948 roku Bob Lange opracował pierwszy but narciarski wykonany ze wzmocnionego plastiku i żywicy poliestrowej. Od tego czasu produkty firmy są stale rozwijane dzięki nowym technologiom i innowacjom. Dziś są to jedne z najczęściej używanych butów narciarskich, nawet przez najlepszych międzynarodowych narciarzy. Właśnie dlatego wybraliśmy najnowsze kolekcje marki Lange, aby zaoferować Ci produkty o wysokiej wydajności i zapewnić maksymalny komfort. Jej asortyment jest skierowany do wszystkich typów narciarzy i wszystkich rodzajów praktyki, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dla kobiet polecamy buty Lange RX 90, które wyposażone są w technologię Dual Core. Zapewnią one wspaniałe wrażenia na torze. A dla mężczyzn idealne będą modele SX rtl easy, które są wszechstronne, wytrzymałe i oferują dobre wsparcie.

Jak wybrać buty narciarskie

Wybór butów do narciarstwa alpejskiego ma kluczowe znaczenie. Nieodpowiednia para może zrujnować dzień spędzony w górach i spowodować ból stóp, pięt lub nóg. Aby znaleźć odpowiednie produkty dla swoich potrzeb, należy wziąć pod uwagę szereg czynników:

Rozmiar

Czynnikiem premier decydującym o wyborze butów narciarskich jest rozmiar. Aby uzyskać optymalny komfort, można wybrać buty o jeden rozmiar większe niż zwykle. Zasadą jest, że stopa nie powinna dotykać palców buta, aby but był dobrze dopasowany. Rozmiary nart podawane są w Mondopoint. Odpowiada to po prostu długości stopy w cm. Tak więc rozmiar w mondopoint 26 odpowiada stopie o długości 26 cm.

Szerokość buta

Aby zaspokoić potrzeby zarówno narciarzy o szerokich, jak i cienkich stopach, marki opracowały różne szerokości butów skorupy. Jest ona określana przez objętość dopasowania w mm, znaną jako dopasowanie. Wybór buta, który ma taką samą szerokość jak stopa, zapewnia zarówno komfort, jak i kontrolę nad nartami. Aby zyskać precision, wybierz węższą objętość buta.

Skorupa

Trzecim kryterium wyboru jest skorupa. Istnieją różne objętości skorupy określone przez ich sztywność zwaną indeksem flex, w zakresie od 60 do 150. Im wyższy flex, tym bardziej but będzie sztywny i responsywny. I odwrotnie, im niższy flex, tym bardziej but będzie miękki i wygodny. Miękka para jest zwykle przeznaczona dla początkujących narciarzy, podczas gdy eksperci wolą wysoki flex, aby zwielokrotnić swoją energię i szybkość reakcji.

But

Znalezienie odpowiednich butów do narciarstwa alpejskiego wymaga również uwzględnienia podszewki. Jest to element buta zapewniający komfort i izolację. W większości przypadków jest ona wykonana z tradycyjnej pianki. Dla większego komfortu warto jednak wybrać wkładkę termoformowalną. Dopasowuje się ona do kształtu stopy podczas jazdy na nartach, zapewniając optymalny komfort. Należy wziąć pod uwagę gęstość pianki. miękka pianka zapewnia wygodę, podczas gdy gęsta pianka zapewnia komfort przedcision.

Klamra

klamra to system zapinania, który pozwala na zaciśnięcie stopy i dostosowanie dopasowania buta do treningu. Liczba klamer waha się od 2 do 5 haczyków. Mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub aluminium. Mogą być również proste, regulowane mikrometryczne lub regulowane makrometryczne.

Teraz, gdy już wiesz, jak wybrać buty do narciarstwa alpejskiego, przejrzyj naszą szeroką ofertę i kup model, który Ci odpowiada w najniższej cenie!