Wszystkie nasze buty turystyczne dla mężczyzn, kobiet i dzieci

Wybór odpowiedniego obuwia jest niezbędny, jeśli wędrówki mają być długie i przyjemne. W zależności od pogody i rodzaju pokonywanej trasy, Twoje potrzeby będą się różnić. Trek-Expert oferuje szeroki wybór technicznych butów trekkingowych.

Aby dobrze wyposażyć się na wędrówkę, odkryj naszą odzież męską, damską i dziecięcą, torby turystyczne i niezbędne akcesoria!

+ więcej filtrów

Ustaw kierunek malejący
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Wysokiej jakości buty turystyczne do każdej aktywności

Podobnie jak wszystkie aktywności sportowe, turystyka piesza wymaga wysokiej jakości sprzętu, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo podczas aktywności na świeżym powietrzu. Wybór obuwia, które jest idealnie dopasowane do rodzaju terenu i poziomu umiejętności, jest niezbędny, aby w pełni wykorzystać swoje przygody na świeżym powietrzu.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym sportowcem, dostępna jest szeroka gama butów turystycznych, które pomogą Ci znaleźć parę, która najbardziej Ci odpowiada. Techniczne buty turystyczne, buty trekkingowe, butydo wspinaczki, buty do chodzenia, sandały turystyczne.... Odkryj bardzo szeroki wybór modeli dla mężczyzn i kobiet zaprojektowanych przez najbardziej niezawodne marki w świecie sportu outdoor . Nasz obszerny katalog zapewni ci najwyższą jakośćproduktów w niespotykanych cenachprzez cały rok.

Specyfika butów turystycznych

Buty turystyczne, stanowiące istotną część wyposażenia, muszą posiadać szereg cech technicznych, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność w zależności od sposobu ich użytkowania i oczekiwanych wrażeń.

Wsparcie

Buty turystyczne z twardą gumową podeszwą zapewniają większe wsparcie i nie zużywają się szybko. Na długie wędrówki wybierz modele z wysoką cholewką, jeśli chcesz skorzystać z doskonałego wsparcia i większej ochrony.

Stabilność

Im szersza podeszwa, tym większą stabilność zapewnia but. Podczas wędrówek po technicznym terenie wybierz sztywne buty, które będą wspierać dolną część nogi i zapewnią doskonałe wsparcie.

Komfort

Aby poprawić swój komfort, wybierz buty, które zapewniają dobrą amortyzację i mają tę zaletę, że zmniejszają wpływ stopy na podłoże. Najlepiej wybierać modele oddychające, które zapewnią stopom wygodę i suchość.

Buty z niską cholewką

Jeśli wędrujesz głównie po nietechnicznych szlakach, buty z niską cholewką są dobrym wyborem. Mają one tę zaletę, że są lekkie, co jest idealne do wędrówek po ścieżkach tracés o niewielkim nachyleniu. Są bardzo wygodne w noszeniu dzięki elastycznym podeszwom, które zapewniają dobre wsparcie dla stóp.

Buty o średniej wysokości cholewki

Potrzebujesz lekkiego, wszechstronnego modelu? buty z cholewką mid-high (lub "mid") będą Twoim najlepszym sprzymierzeńcem, jeśli szukasz spokoju w terenie o średnim poziomie trudności. Dzięki twardym, elastycznym podeszwom, modele te oferują dobre wsparcie dla kostki i skuteczną przyczepność dla całkowicie bezpiecznych wędrówek.

Buty z wysoką cholewką

W przypadku wędrówek po stromych ścieżkach o nierównym podłożu najlepiej jest wybrać modele z wysoką cholewką. Wysoka cholewka butów zapewnia doskonałe wsparcie dla kostki. W zależności od rodzaju terenu, możesz wybierać pomiędzy podeszwami sztywnymi i elastycznymi dla lepszej przyczepności, lub podeszwami sztywnymi dla większej stabilności.

Jaki rodzaj butów turystycznych powinienem wybrać?

Aby jak najlepiej wykorzystać aktywność pieszą, wybór butów turystycznych powinien opierać się na terenie, po którym się poruszasz i rodzaju uprawianej turystyki pieszej.

Do chodzenia

Na kilkugodzinny spacer po łatwym terenie wybierz lekkie buty, które zapewniają maksymalny komfort. Wybierz model z podeszwą, która jest zarówno miękka i elastyczna, jak i oferuje dobrą amortyzację. W zależności od klimatu, wybierz model oddychający, który zapewnia dobrą wentylację, lub model wodoodporny, który zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza buta.

Na wędrówki po lesie

Jeśli zdecydujesz się na wędrówkę po lesie, radzimy wybrać buty oferujące dobre wsparcie dla stóp i kostek, co pozwoli ci być bardziej wydajnym podczas sesji. Aby cieszyć się w pełni bezpiecznym spacerem, niezbędne będzie doskonałe wsparcie i optymalna przyczepność. Modele z gumową podeszwą zewnętrzną dobrze trzymają się różnych powierzchni.

Na wędrówki po górach

Czy jesteś przyzwyczajony do odkrywania bardziej technicznych szlaków? przyczepność i stabilność będą najważniejszymi cechami butów turystycznych. Modele ze sztywnymi, ale elastycznymi podeszwami pozwolą ci z łatwością chodzić po nierównym terenie. Jeśli chodzisz po stromym, niestabilnym terenie, najlepiej wybrać buty z rakami, aby zapewnić dobrą przyczepność.